• Privalomas laukas: Lazerio spalva
Neutral density ND filtrai (1)
Neutral density ND filtrai (3)
nd filtras
nd filtras (2)

ND filtrai

Išvalyti

Kainų intervalas: 12.0034.00

 23 Užsakymą paruošime per 1 darbo dieną, pasiimkite jį Vilniuje, Gelvonų g. 45 tik gavę iš mūsų žinutę.
 img_55 Prekės pristatomos į paštomatus arba per kurjerį per 1 darbo dieną.

KĄ ND NEUTRAL DENSITY FILTRAI DARO
Įdomu, kaip fotografai tekantį vandenį paverčia rūko srautu? Jie naudoja Neutral Density (sutrumpintai- ND) filtrus objektyvui. Paprasčiausias paaiškinimas kokią funkciją atlieka ND filtras yra patenkančios šviesos į fotoaparatą kiekio sumažinimas. ND filtrai yra tamsūs, bespalviai, iš čia ir pavadinimas „Neutralus“.
Neutral density filtras gali būti naudojamas įvairiose situacijose, dažniausiai siekiant sukurti efektus, kurių tiesiog neįmanoma išgauti kitu būdu.

DVI PAGRINDINĖS NEUTRAL DENSITY ND FILTRŲ NAUDOJIMO SRITYS:
Geriausias būdas gauti šiuos svajingus blurred motion judesio efektus – naudoti stiprų neutral density filtrą. ND filtrai gali sumažinti šviesos, patenkančios į lęšį, kiekį nuo 2 iki 400 kartų. Realiomis sąlygomis tai reiškia, kad jeigu saulėtą dieną fotoaparatas parodo 1/200 sekundės užrakto greitį ir F / 8 diafragmos reikšmes, su ND filtru galima sumažinti užrakto greitį iki 400 kartų, ir su ta pačia F / 8 diafragma užrakto greitis sieks 2 sekundes!

Tamsesnėse situacijose, pvz. debesuotą dieną fotografuojamas upelis miške, galima išgauti net 30 užrakto greičio sekundžių!
Naudojant stiprius ND filtrus, siekiant ilgų ekspozicijų, visada naudokite trikojį, kad būtų suliejamas tik judėjimas, o ne statiški objektai!
Kažkas pasakys, kad jūs visada galite sustoti ties labai maža diafragma, pvz. F / 16 arba F / 22, tačiau nepamirškite, kad dėl refrakcijos problemų, šiose mažose diafragmose sumažės daromų nuotraukų ryškumas.
LEISKITE SAU NAUDOTI PLATESNES DIAFRAGMAS
Kita Neutral Density filtrų naudojimo priežastis yra pastovių užrakto greičių išsaugojimas, naudojant platesnes diafragmas. Taip sumažinama ryškumo zoną – pasiekiamas Bokeh efektas. Tarkime, jūs norite nufotografuoti kažką ryškioje šviesoje, bet apkrautoje bei judrioje vietovėje. Plačios diafragmos objektyvas, pvz. 50 mm F / 1,4 arba 1,8 padės padaryti nuotrauką su sklandžiai nesufokusuotu fonu, kuomet visas dėmesys sutelktas į sufokusuotą objektą.

EKSPOZICIJOS SILPNINIMAS PASINAUDUOJANT BLIKSTE
Daugumos DSLR ir Mirrorless fotoaparatų maksimalus užrakto greitis, naudojant blykste, yra apribotas 1/250 sekundės, o kartais ir lėčiau. Tarkime, jūs norite nufotografuoti žmogų lauke gražią vėlyvą saulėtą popietę, tuo pačiu jūs norite, kad jis būtų ne stipriai apšviestas. Fotoaparato ekspozicijos nustatymas – užrakto greitis 1/800 sekundės, esant F / 11, ir fotografijos rezultatas – asmuo nuotraukoje yra tiesiog tamsus šešėlis.
Blykstė apšvies žmogų ir subalansuos jo ir pievos apšvietimą. Neutral density filtras susilpnins patenkančią į fotoaparatą šviesą, leidžiant fotografui nustatyti 1/250 sekundės užrakto greitį ir diafragmą f / 5,6 taip pasiekiant stipresnio Bokeh efekto. Stipresnis ND filtras gali būti naudojamas dar platesnei diafragmai, bet fokusavimas taps sunkesnis.

SKAIČIAI
Prieš žvelgiant į tai, kaip veikia neutral density filtras, pakalbėkime apie skaičius. Pažiūrėję į neutral density filtrų parametrus, rasime daugybę skirtingų skaičių, 0.3, 64, 1.0, 1000, 3.0. Taip yra dėl dviejų skirtingų neutral density filtrų vertinimo sistemų kurias naudoja gamintojai. Viena iš jų yra Optical Density įvertinimas, o kita yra Filter Factor įvertinimas. Nesigilinant į matematiką, filtro optinis tankis yra logaritminis santykis tarp šviesos, patenkančios į filtrą, ir šviesos, praeinančios per jį. Filter Factor nurodo šviesos dalį, kurį praeina pro filtrą. Gaunamą skaičių lengviau įsivaizduoti kaip trupmenų apatinį skaičių: foto filtras turintis filtro koeficientą „ND2“, praleidžia 1/2 (50%) įeinančio šviesos kiekio.

ND2-400 NEUTRAL DENSITY FILTRAI
Dauguma filtrų sumažina šviesos kiekį vienu nustatytu koeficientu, kuris svyruoja nuo 2 iki 1000 kartų. Jei pageidaujate kitokio stiprumo, reikia keisti filtrą.
Pagal pavadinimą galima numanyti, jog ND2-400 Neutral Denity filtrų galingumas yra reguliuojamas ir sumažina šviesos intensyvumą tarp 2 ir 400 kartų. Norint pakeisti šviesos intensyvumą, filtro žiedas pasukamas tarp „Min“ ir „Max“ žymių esančių filtro rėmelyje.
ND2-400 Neutral Density filtrų privalumai yra kaina ir patogumas. Filtras yra universalus, taigi fotografuojant užteks tik vieno filtro. Jo trūkumas yra ryškumas ir spalvų poslinkis. Dauguma ND2-400 Neutral Density filtrų yra ne tokie ryškūs kaip vieno stiprumo Neutral Density filtrai. Visi ND2-400 ND filtrai turi spalvų poslinkius, kurie keičiasi priklausomai nuo nustatyto filtro galingumo. Photoshop programoje šį spalvų poslinkį pakankamai sunku ištaisyti.
ND2-400 ND filtras naudoja du cirkuliarinius poliarizacinius ekranus, kurie yra priešingi vienas kitam, vienas yra pritvirtintas prie filtro rėmo, o kitas yra pritvirtintas prie besisukančio žiedo. Kai filtras pasukamas, du poliarizuojantys ekranai abipusiu poveikiu blokuoja vis daugiau šviesos.
Min-Max žymėjimo ant filtro rėmo priežastis yra ta, kad sukant filtrus dar toliau, jie pradeda trukdyti vienas kitam, sudarydami X formos ekspozicijos variacijos modelį, taip pat vadinamą „Cross effect“ (šio efekto pavyzdys).

Taip pat, mūsų svetaineje galima užsakyti ir CPL filtrus ir nuotolinius fotoaparatų valdymo pultelius

Filtrų gamintojas RISE-UK

 

Pasidalink

Rašyti atsiliepimą