Žaislinis giroskopas5
Žaislinis giroskopas1
Žaislinis giroskopas2
Žaislinis giroskopas3
Žaislinis giroskopas4
Žaislinis giroskopas6

Žaislinis giroskopas

Kainų intervalas: 7.99

Tai yra neįtikėtinas, fizikos dėsniais paremtas žaislas, kurį naudoti bus ne tik įdomu bet ir naudinga.

Kaip veikia giroskopas?

Žaislinis giroskopas yra paprasto giroskopo modelis. Išsuktas jis priešinasi jo ašį veikiančioms sunkio jėgoms ir išlaiko pusiausvyrą nenukrisdamas. Ši savybė yra paremta inercijos dėsniu – kiekviena giroskopo disko dalelė juda apskritimu plokštumoje, statmenoje sukimosi ašiai. Pagal inercijos dėsnį dalelė kiekvieną akimirksnį stengiasi nutrūkti nuo apskritimo jo liečiamosios kryptimi. Bet kiekviena liečiamoji yra toje pačioje plokštumoje, kurioje yra ir pats apskritimas; todėl kiekviena dalelė stengiasi judėti taip, kad visą laiką pasiliktų sukimosi ašiai statmenoje plokštumoje. To pasekoje, giroskopo diske visos sukimosi ašiai statmenos plokštumos stengiasi išlaikyti savo padėtį erdvėje, o todėl ir bendras joms statmuo, t. y. pati sukimosi ašis, irgi stengiasi išlaikyti savo kryptį ir dėka to išlaiko pusiausvyrą.  Taigi, šitaip veikia giroskopas!

Įvairūs giroskopiniai prietaisai yra plačiai taikomi nūdienos technikoje – kompasai, stabilizatoriai ir kitokie prietaisai įrengiami šiuolaikiniuose laivuose ir lėktuvuose.

Kaip naudoti žaislą?

Rinkinyje esantį siūlą reikia įkišti į giroskopo ašyje esančią skylutę ir susukant diską ratu, apvyti siūlą apie ašį. Kai visas siūlas yra stipriai apvytas, tvirtai laikant žaislą reikia staigiu judesiu ištraukti siūlą, kad giroskopo diskas įsisuktų. Išsukus diską jau galima statyti giroskopą ant ašies ir stebėti kaip jis išlaiko pusiausvyrą nenuvirsdamas ant šono, priešindamasis gravitacijai! Žaislas nenukris tol, kol diskas suksis.

Šis neįtikėtinas žaislinis giroskopas yra ideali mokomoji priemonė, padedanti vaizdžiai pamatyti kaip veikia tikri, pasaulyje egzistuojantys fizikos dėsniai. Tai yra šaunus būdas turiningai leisti laisvalaikį ir tobulėti žaidimo forma!

Giroskopas pagamintas iš raudono ir geltono plastiko, išsuktas skleidžia raudoną LED šviesą ir groja muziką.

Lengvas naudoti, saugus ir smagus žaislas vaikams.

 

Spalva: raudona ir geltona. Išmatavimai: 75x75x75mm (apytiksliai).

Pasidalink

Rašyti atsiliepimą